Taşeronun kadro sınavı ne zaman?
Taşeronun kadro sınavı ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinin ardından Çalışma ve So

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu tarafından açıklanan müjdeli habere sevinen taşeron işçilerin gireceği sınavın tarihi belli oldu.

Başvuru yapan taşeron işçilerin başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Taşeron işçiler kadro sınavı için gün saymaya başladı. Merakla beklenen taşeron sınavı ne zaman? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte tüm detaylar...

Taşeron düzenlemesinin ardından kadrolu pozisyonda çalışmak isteyen taşeron işçiler, geçtiğimiz ay başvurularını yaptı ve başvuru sonuçları için bekleyişe geçti.

Başvurularını tamamlayan taşeron işçiler, kadrolu pozisyona geçmenin ikinci aşaması olan taşeron sınavına girmeye hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek için kesin listeleri beklemeye başladı.

Taşeron başvuru sonuçlarının erişime açılmasının ardından taşeron sınavı aşamasına geçilecek. Taşeron sınavında başarılı olan işçiler, kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanacak.

Başvuru sonuçlarında sınava girmeye hak kazanan taşeron işçiler, 3 Mart 2018 - 22 Mart 2018 tarihleri arasında taşeron sınavına girecek.

Sınav sonrasında 23 Mart 2018 - 26 Mart 2018 tarihleri arasında sınav kuruluna itirazlar yapılacak ve ardından 27 Mart 2018 - 31 Mart 2018 tarihleri arasında da itirazlar incelenecek ve sınav sonuçları açıklanacak.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kadrolu pozisyonda çalışmaya hak kazanan taşeron işçiler belli olacak.

HABERTURK

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 22.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.