Erdoğan Yunanistan'da
Erdoğan Yunanistan'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kritik ziyaret. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan kritik ziyaret. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezisi 65 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı düzeyinde ilk ziyaret olması özelliği taşınıyor.

Celal Bayarın 1952' de gerçekleştirdiği Yunanistan ziyaretinden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 65 yıl sonra bir ilki gerçekleştiriyor.  Cumhurbaşkanı resmi temaslarda  bulunmak üzere Yunanistan’ın başkenti Atina'ya geldi. 

Erdoğan, Atina Eleutherios Venizelos Havaalanı'nda Yunan Dışişleri Bakanı Nikos Kotzias tarafından karşılandı. Erdoğan'a  eşi Emine Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi  Akar, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AB Bakanı Ömer Çelik, Adalet Bakanı  Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak da eşlik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Meçhul Asker Anıtına çelenk sunduktan sonra Cumhurbaşkanlık Binasında mevkidaşı Prokopis Pavlopulos, daha sonra da Maksimu Konağında Başbakan Aleksis Çipras ile görüşecek. Öğleden sonra ise ana muhalefet partisi Kiryakos Miçotakis ile görüşecek. Cumhurbaşkanı Cuma günü Dışişleri Bakan Vekili Yiorgos Katrugalos ve Dışişleri Bakan Yardımcısı İoannis Amanatidis eşliğinde Batı Trakyayı ziyaret edecek.

Bu arada 24 saat için Atinada sıkı güvenlik önlemleri alındı, ulaşım araçlarının seferlerinde değişiklikler düzenlendi ve toplu gösteriler yasaklandı. Recep Tayyip Erdoğa'nnın geçeceği yollarla ilgili düzenleme yapıldı.

TRT

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 23.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.