Aykut Kocaman açıkladı! Takımdan ayrılıyor
Aykut Kocaman açıkladı! Takımdan ayrılıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında yaptığı a&cce

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Antalya kampında yaptığı açıklamasında Robin Van Persie ile ilgili kararını açıkladı.

Kocaman'ın sözlerinden satırbaşları şöyle;

- Temel sorunlarla uğraşmaya çalışırken biraz çatırdama oldu. Devre arasına girmeyi beklemiştik. Bu süreç bize faydalı oldu.

- İlk haftaları tahmin etmek kolay değil ama ilerleyen haftalarda daha iyi olacağımızı söyleyebilmek mümkün.

- Telafinin azaldığı ligde sert Göztepe maçıyla başlayacağız. İyi başlayacağımızı düşünüyorum. Sezon başında beraber çalıştığımız oyuncu sayımız daha azdı.

- Van Persie hakkında konuşmak iki tarafa da fayda sağlamaz. Bir ayrılık gerekiyordu ve bunun olma ihtimali yüksek görünüyor.

- Ozan ile yaptığım görüşmeler ikimizin arasında. Bunları anlatamam. Söyleyebileceğim tek şey, ikinci yarıda planlarım içerisinde Ozan Tufan yok.

- Ben özel hayata girmem, saçmalık. İş hayatına yansıtmazsa düşünmem. Yerli-yabancı herkese aynı davranırım. Ben neysem öyle davranıyorum. Ben meslek konusunda oyuncularımın aidiyet duygusunu taşımasını istiyorum. Disiplin ile ilgili saygısızlık olursa bu göğüsleyeceğim bir şey olamaz.

- Benim insani ve mesleki yapım insan harcamaya yönelik değil. Ben hep nasıl daha faydalı olabiliriz diye düşünürüm. Tabii istemeden hatalar yapmışımdır. Ozan Tufan ile ilgili kararım sadece saha içi.

- Transfer yapmasak bile bu oyuncu grubu, şampiyonluk yarışında son ana kadar olacaktır. Kaliteli bir kadromuz var, sonuna kadar da mücadeleyi bırakmayacağız.

- Bu kampın ikinci döneme büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. 2-3 senedir yapılan antrenman içeriği, hacminin biraz ötesine çıkmaya çalıştık. Temel sorunlara girmek gibi burada da sorun oldu ve ortalamanın üstüne sakatlıklar geldi.

- Elif Elmas sadece 18 yaşında bir oyuncu. Onu kurtarıcı olarak görmek zarar veriyor. Şapkadan tavşan çıkartacak bir oyuncu değil. Ama gelişimi sürerse harika bir takım oyuncusu olacak.

- Transfere kapalı değilim. Ama öbür taraftan 6 hafta içinde 3 tane şampiyonluk isteyen takımla oynayacağız. gelen oyuncu çok üst düzey olmalı ki takıma hemen girip katkı sağlamalı. Bu istediğimiz seviyedeki oyuncuların maliyeti 15-20 milyon euro'yu buluyor.

ŞAMPİY10

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 22.09.2018 tarihinde yazdırılmıştır.