Bahçeli'den Trump'a sert uyarı
Bahçeli'den Trump'a sert uyarı

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amerika Birleşik Devl

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Amerika Birleşik Devletleri'nin PYD için bütçe ayırması kararına tepki gösterdi ve ABD'yi sert sözlerle uyardı.

ABD'nin YPG politikasını eleştiren MHP Lideri Bahçeli, Trump yönetimini Vietnam örnegi ile uyardı.
"ABD'ye, Vietnam'ın yaptığının 5 katını yaparız.''

Açıklama MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den geldi. ABD'nin YPG'ye yönelik desteğinin ardından iki ülke arasında yaşanan gerilime değinen Bahçeli, ABD yönetimini Vietnam örneği ile uyardı.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

''Amerika, Vietnam’da yaşadıklarını unutmaz. Yıllarca etkileri sürdü. Semptomları hala devam ediyor. Oradan Amerika’ya dönenlerin yaşadıkları... 20 milyonluk bir ülke, 200 milyonluk ülkeye kök söktürdü. Türkiye onların beş katını yapar.''

Bahçeli'nin gündeminde Suriye'de Türk tankının ABD silahıyla vurulduğu iddiaları da vardı. Bunun kanıtlanması halinde ABD'nin kendi gözünde "sabıkalı devlet" olacağını belirten MHP Lideri, ''Bu yeni bir kavramdır. Terörist devlet var ama sabıkalısı yok" dedi.

Partisinin Antalya kampı dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bahçeli'ye CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Afrin'e girilmesin" sözleri de soruldu. Afrin'e girilmesi gerektiğini belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na, taktığı Afrin yüzüğü ile yanıt verdi.

NTV

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 16.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.