Depositphotos 2018'deki görsel iletişime şekil verecek top 10 trendleri açıklıyor
Depositphotos 2018'deki görsel iletişime şekil verecek top 10 trendleri açıklıyor

Global fotoğraf pazarı, 70 milyon dosyalık arşivi dahilinde arama verilerini analiz etti,

Global fotoğraf pazarı, 70 milyon dosyalık arşivi dahilinde arama verilerini analiz etti, başlıca markaların dünya çapındaki iletişim modellerini inceledi ve 2018'deki görsel iletişimi şekillendirecek başlıca trendleri tanımlayarak en iyi fotoğrafçıları ile iş birliği yaptı.

Güçlü kamera, canlı yayın içeren akıllı telefonlar ve diğer teknolojik gelişmeler daha açık, dürüst ve anlatılabilir yeni bir estetiğe doğru yol alıyor. Bu sene şu trendlerin daha da fazla geliştiğini göreceğiz:

Sahte haberlerle savaşan fotoğraf darbesi.
Gerçek insanlar ve model seçmede yeni yaklaşım.
Seyahat fotoğrafçılığında yansıtılan modern göçebe yaşam tarzı.
Sanatın havalı, bağımsız bir formu olarak cansız fotoğrafçılık.
İletişim aracı olarak video.
Grafikler için yeni kural olarak hareket.
Günlük yaşama entegre edilmiş geliştirilmiş gerçeklik ve son teknolojik gelişmeler.
Yaratıcı kolajlar.
Cesur renk seçenekleri ve efektleri.
Ayrıcalıklı fotoğraf.
Depositphotos stok fotoğrafçılığında daha fazla filtrelenmiş bir estetik ve daha kişiselleştirilmiş bir yaklaşıma doğru geçişin devam edeceğini öngörmektedir. Bu yılın başında şirket, farklı türlerden yetenekli sanat fotoğrafçılarının kendilerinin çektikleri en genel stok hayali konularını sundukları ''Stok Fotoğrafçılığını Yeniden Keşfetme'' isimli yaratıcı iş birliğini sundu.

Depositphotos'un BPM Vadim Nekhai, ''Görsel trendler sadece fotoğrafçılar ve tasarımcıların ilgilenmesi gereken bir şeymiş gibi görünse de aslında teknoloji, iş, sosyal iletişim ve reklam endüstrisi ile bağlantılı daha geniş bir konudur,'' dedi. ''Görsel içerik kendimizi, markayı ve şirketleri sunma şeklimizi şekillendirir; iletişimimizi etkiler ve yeni teknolojilerin devamlı şekilde değişmesini sağlar. Depositphotos'da müşterilerimizin bu endüstri değişikliklerine en etkin şekilde yanıt vermesine yardımcı olmak adına devamlı şekilde görsel trend ve teknolojileri inceliyor, analiz ediyor ve önceden tahmin ediyoruz.''

Depositphotos Hakkında

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 17.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.