Beşiktaşlı Dusko Tosic Çin'e transfer oldu
Beşiktaşlı Dusko Tosic Çin'e transfer oldu

Uzun zamandır Beşiktaş'ta forma giyen golcü oyuncu Dusko Tosic, 5 milyon Euro bons

Uzun zamandır Beşiktaş'ta forma giyen golcü oyuncu Dusko Tosic, 5 milyon Euro bonservis bedeli ile Uzak Doğu'ya transfer oldu.

Beşiktaş'ta beklenen oldu ve Sırp savunma oyuncusu Dusko Tosic'in transferi resmen açıklandı.

Tosic, önümüzdeki sezon Çin'in Guangzhou R&F Football Club takımında forma giyecek.

Transferin 5 milyon euro karşılığında gerçekleştiği öğrenilirken; Tosic'in 500 bin euroluk alacağı hesaba katılınca Siyah-Beyazlıların kasasına bu transferle 4.5 milyon euro civarı bir rakam girecek.

KAP'a yapılan açıklama şöyle;
"Profesyonel Futbolcu Dusco Tosic'in transferi konusunda Guangzhou R&F Football Club ile görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

ÇİNLİLER AÇIKLADI! '2.5 YILLIK İMZA'

Guangzhou R&F kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamayla Beşiktaş'la kesin anlaşmaya varıldığını belirtti. Resmi açıklamada Sırp oyuncu Dusko Tosic'le 2.5 yıllık anlaşma yapıldığı açıklandı.

TOSİC'TEN VEDA AÇIKLAMASI

Çin'e transfer olan Dusko Tosic, İnstagram hesbından yaptığı açıklamayla Beşiktaş'a veda etti.

İşte Tosic'in veda açıklaması;

'Nereden başlayacağımı bilmiyorum.Bu kulüp ve taraflarlar için ne desem çok az 3 yıl boyunca türkiyenin en büyük kulübü olan bjk forması giymek ve bu büyük taraflarlar önünde maçlara çıkmak benim için her zaman gurur vericiydi.Lütfen bu sene şampiyon olamadığımız için üzülmeyin biz takım olarak elimizden gelen herşeyi yaptık, maalesef başaramadık.Bu kulüp ve bu taraflar herşeyin en iyisini hakediyor.Sİz bu takımın,teknik direktörünün ve kulüp başkanının her zaman arkasında durun.Siz her zaman iyi ve kötü zamanımda arkamda durdunuz onun için sizlere çok teşekkür ediyorum.Her maça sizin bu manevi desteğinizle çıkmam , içimdeki bjk sevgisini gittikçe büyüttü.Bu sevgiyi her maça çıktığımda ortaya koymaya çalıştım.Beşiktaş benim için bir aile gibi oldu gidiyorum lakin uzaktada olsam içimdeki Beşiktaş sevgisi her zaman kalacak uzaktanda olsa sevmeye devam edeceğim.' 

FANATİK

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 18.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.