İran'dan Erdoğan'a mektup!
İran'dan Erdoğan'a mektup!

İran'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen mektupta İranlı ye

İran'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen mektupta İranlı yetkililer, Amerika Birleşik Devletleri'nin Türkiye ve İran'a uyguladığı yaptırımlara değindi.

ABD'nin Türkiye ve İran'a yönelik yaptırımlarına tepki gösteren İranlı yetkili, "ABD'yi yaptıklarına pişman edene kadar direnişimiz sürecek" mesajı verdi.

İran merkezli haber ajansı IRNA'nın aktardığına göre, İran Cumhurbaşkanlığı Ofisi Müdürü Mahmud Vaizi, Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Vaizi'nin kabul sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin yazılı mesajını ilettiği ifade edildi.

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İran ile iş birliğini devam etme iradesini vurguladığı, ikili ilişkilerinin gelişmesi ve muhtemel engellerin giderilmesine vurgu yaptığı aktarıldı. Yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın gelecekte Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşme temennisinde bulunduğu öğrenildi.

İranlı yetkili, Ankara temasları çerçevesinde Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu ile de görüştü. Bakan Çavuşoğlu'nun, Türkiye'nin ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını uygulamayacağını belirttiği ifade edildi.

TÜRKİYE

http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 17.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.