Gösteriş meraklısı işadamı gözaltında
Gösteriş meraklısı işadamı gözaltında Helikopterli sünnet düğünü yapan işadamına dolandırıcılık suçlaması.

Bursa'nın
Helikopterli sünnet düğünü yapan işadamına dolandırıcılık suçlaması.

Bursa'nın Kayapa beldesinde oturan ve emlak işiyle uğraşan İsmail Dengiz, geçtiğimiz Ağustos ayında oğlu T.D.'ye helikopter kiralayarak şehir turu attırdığı muhteşem bir sünnet düğünü düzenlemiş. Düğün ise stadyumda yapılmıştı. Ünlü sanatçıların sahne aldığı düğünde binlerce kişiyi ağırlayan Dengiz, “Oğlunuza evlendiğinde nasıl bir düğün yapmayı düşünüyorsunuz?” sorusunu ise “Sünnetinde helikopter ile gezdik. İnşallah evlendiğinde F-16 ile tur atacağız” diye yanıtlamıştı. Sünnet düğünü geniş yankı bulunca Maliye, Dengiz'in vergi ödemelerini incelemeye almış, Dengiz ise sünnete harcadığı para için “Eş dost yardım etti” demişti.

İsmail Dengiz, dün akşam saatlerinde Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne yapılan ihbarla Rahmi S. ve Hüseyin P. adlı iki kişiyle gözaltına alındı. Dengiz'in sahibini bilmediği Hasanağa bölgesindeki üç ayrı arsayı Hüseyin P. ve Rahsi S.'ye aitmiş gibi göstererek, iki ayrı kişiye satmaya çalıştığı, bu arsalarla ilgili de bir kişiden 30, diğer mağdurdan da 117 bin YTL olmak üzere toplam 147 bin YTL kapora aldığı öne sürüldü. Mağdurların arazileri bir türlü üzerlerine alamamaları üzerine polise şikayetçi oldukları öğrenildi. Dengiz ve iki kişinin akşam saatlerinde “Dolandırıcılık” suçlamasıyla adliyeye çıkartılacakları öğrenildi.

Bursa'da geçtiğimiz Ağustos ayında 11 yaşındaki oğlu T.D.'ye helikopterli düğün yaparak Türkiye'nin dikkatini üzerine çeken İsmail Dengiz, dolandırıcılık suçlamasıyla iki kişiyle birlikte gözaltına alındı. Dengiz'in kendisine ait olmayan üç parça araziyi iki ayrı kişiye 400 bin YTL'ye satmaya çalıştığı, bunun karşılığında da 147 bin YTL kapora aldığı iddia edildi.

HABERTÜRK
http://www.haberaktuel.com/ sitesinden 23.09.2021 tarihinde yazdırılmıştır.